Typy spolupráce s architektem: vejde se do každého rozpočtu!

Bytový designér není jen pro bohaté, kteří chtějí záruku, že jejich byt bude zaručeně nejmodernější a nejstylovější. Naopak jeho pomoc vám může v budoucnu ušetřit další investice, protože funkční řešení vás bude těšit déle. Architekt vám pomůže vyřešit prostorové problémy, se kterými si sami nevíte rady, dokáže naplánovat, co je technicky možné a následně praktické. Například projekty skutečně funkčních místností, jako je koupelna a kuchyň dokáží amatéra velmi potrápit. Pokud se vaše vlastní řešení, které si sami vymyslíte, ukáže v praxi problematické, zbývají dvě možnosti: buď se trýznit pohybem v nepraktické místnosti mnoho dalších let, nebo začít šetřit na další rekonstrukci. Chybami se člověk učí a každý váš další projekt bude lepší a vychytanější. Třeba ale chcete snově bydlet již od prvního pokusu, a tak je přizvání architekta pro vás jasnou volbou.

Praktická i moderní kuchyň

Bytový architekt Evalofa nabízí několik úrovní spolupráce: pokud potřebujete pouze zkonzultovat konkrétní místo, jednu místnost či jeden zapeklitý problém s prostorem, i pro vás si najdou čas. Navštíví vás přímo na místě, které potřebujete změnit, důkladně si ho prohlédnout a načrtnou možná řešení a doporučí dodavatele a řemeslníky. V tomto bodě pro vás služba architekta může skončit, ale možná, že zjistíte, kolik času a starostí ušetříte, když architektovi svěříte celou realizaci!

Obývací pokoj

Další možností může být kompletní příprava podkladů – technický plánek, seznam materiálů a produktů a kontakty na dodavatele. Vlastní koordinace dodávek a realizace je potom plně na vás. A do třetice už jistě tušíte, je kompletní výstavba interiéru na klíč, kdy vy komunikujete pouze se samotným studiem a netíží vás žádný stres z koordinace prováděných prací. Jen je třeba se dopředu připravit na to, že nějaký čas budete se svým architektem v užším kontaktu než se svou maminkou!