Vytvořte dětem bezpečný prostor

Vytvořte dětem bezpečný prostor

Návrhy dětských pokojů jsou pro bytového architekta doslova výzvou, protože navrhnout uspořádání pokojíku má v sobě obrovský potenciál. Bude se jednat o zcela nový a první dětský pokojíček pro nově narozené děťátko? Jistě, po nějakou dobu bude cvalík spinkat s rodiči v ložnici, ale jsou i tací rodiče, kteří vyžadují osobní prostor pro dítě již od jeho narození. To je pak teprve radost pro architekta, protože dostává úkol zpracovat návrh dětského pokoje tak, by pokojíček s vaším robátkem postupně „rostl“.

školák učení

Základem pro takovýto návrh bude jistě barevné uspořádání a spousta miminkovských doplňků s pohádkovými motivy, kterých je na trhu nepřeberně. Ať již se jedná o lampičky, svítidla, polštářky, úschovní boxy na hračky, veselé dětské ložní povlečení či záclonky a roletky.

V dětském pokoji by neměl chybět pevně upevněný koberec, který přivítá lezoucí batole. Za prvé – tlumí nárazy děťátka, které se pokouší o první nesmělé krůčky a zatepluje pokoj, pokud zrovna není instalováno podlahové topení. Děti si rády hrají „na podlaze“, kde mohou roztahat své oblíbené hračky a o koberec si jejich tělíčka přímo žádají. Navíc krytina může být opět s pohádkovým motivem jejich oblíbených kouzelných postaviček anebo i s nakresleným „panákem“, na kterém si mohou o něco starší děti trénovat svou dovednost.

dítě hra

Bytový architekt s rodiči probere jejich názory a návrhy a vloží do konceptu svůj potenciál tak, aby byl dětský prostor hravý, a především dbá na bezpečnost. Pokud možno žádné ostré hrany, bezpečnostní kličky u oken, případně balkonových dveří, pevně uchycený nábytek, protože děti jsou vynalézavé. Dokážou si šuplíky postupně pootevírat tak, že si z nich udělají jakýsi pomyslný žebřík, a protože jsou zvědavé, vylézt po nábytku nahoru. Proto musí být veškerý nábytek pevně ukotven.

Dětský pokoj zahrnuje prostor pro učení – to pro školáky, ale také prostor pro hraní, protože, jak známo – kdo si hraje, nezlobí.

O to vše se postará tým zkušených profesionálů a díky moderní 3 D vizualizaci spatříte pohled na pokojík vašeho dítěte ještě před samotnou realizací. Navíc stále můžete zasáhnout svými připomínkami do návrhu vysněného dětského pokojíčku.