Zázračná řasa spirulina. Její účinky působí blahodárně na naše zdraví. S čím vším může pomoci?

Spirulina je rostlina, konkrétně jde o vláknitou sinici, které se také přezdívá modro-zelená řasa. Má totiž velmi výrazné zabarvení. Pěstovat se může jak ve sladké tak i ve slané vodě, podmínkou je, že voda musí mít vysoké pH. Obsahuje nejen obrovské množství vitamínů, ale dokonce až průměrně 60 procent jejího obsahu jsou proteiny. Pokud hledáte potravinový doplněk stravy, který vám pomůže hned s celou řadou obtíží a ještě bude zároveň působit preventivně, nemůžete najít nic lepšího. A co víc, její účinky jsou ověřené a spolehlivé.

řasa spirulina jako prášek

Tohle všechno umí

Spirulinu bychom mohli klidně označit za skutečnou královnu všech superpotravin. Dokáže totiž regulovat glukózu v krvi, poradí si s vysokým krevním tlakem i cholesterolem. Pomáhá od bolestí, působí protizánětlivě, má antibakteriální a antioxidační vlastnosti, velmi výrazně podporuje imunitní systém, dokáže tělo ochránit před nemocemi srdce, jater i ledvin. Pomáhá alergikům snižovat alergické projevy, zlepšuje normální činnost trávicího ústrojí a podporuje činnost mozku. Dokonce pomáhá tělo ochránit před tvorbou rakovinotvorných buněk. Obsahuje totiž obrovské množství vitamínů, železa, bílkovin a esenciálních aminokyselin a proteinů. Její konzumace se doporučuje každý den a to pravidelně, ať už z konkrétního důvodu nebo jen preventivně. Ovšem na její specifickou chuť je potřeba si nejprve zvyknout.

spirulina se dá také přidávat do nápojů nebo pokrmů

Jak ji konzumovat

Dá se pořídit jako zelený prášek nebo ve formě tablet. Spirulina tablety se mnohem lépe užívají, člověk necítí její specifickou chuť a je tak mnohem snazší tablety pozřít. Jedinou nevýhodou je, že pro správné účinkování je potřeba spolykat určenou denní dávku, což může být problém, protože je zapotřebí spolykat více tablet, vícekrát denně. Ze zeleného prášku se dá umíchat chutné smoothie nebo jej přidávat do jakéhokoliv jiného jídla. Každý si musí najít svou cestu, která mu bude nejvíce vyhovovat.