Kartonové obálky chrání zásilku před poškozením

V minulosti putovaly všechny zásilky napříč světem v papírových obalech. V tenkých obálkách, nebo v krabicích. S nástupem výroby polyetylenu začal na trh pronikat nový obalový materiál a výrobkům z papíru vyvstal poměrně silný a odolný konkurent. Balení zásilek do papíru má však i své nesporné výhody, naštěstí si je někteří lidé uvědomují a není tedy důvodem na papírovou klasiku zanevřít.

poštovní obálky

Proč zvolit obalový materiál z papírového kartonu

Snadno se popisuje – odesíláte-li cokoli v plastovém obalu, potřebujete zajistit, aby byl popis adresáta a odesílatele dobře čitelný. To vyžaduje buď využít lepicí pásku s papírovým štítkem, která se však může kdykoli neočekávaně odlepit, anebo mít po ruce nevypsaný lihový fix. Tenké lihové fixy se však mohou při manipulaci s balíčkem rozmazat a u těch silnějších může popis být špatně čitelný. Něco takového se vám nemůže přihodit u kartonových obálek, které snadno popíšete jakoukoli propiskou.
zásilkové obálky

Zabezpečení zásilky – bezpečnostní obálky z polyetylenu jsou určené pro transport cenných zásilek, jsou upraveny tak, aby každé záměrné vniknutí do jejího obsahu bylo dobře viditelné, a z toho důvodu také pracovníci pošty dbají na zvýšenou ostražitost při přepravě. Jde však o velmi tenký materiál vhodný pouze pro předměty, které se nemohou při přenášení poškodit. Jiná situace ovšem vzniká při odesílání papírových cenností, které se nesmí přehýbat ani mačkat, např. fotografie, historické pohlednice apod. Právě pro tyto účely jsou kartonové obálky určeny.
papírový karton

Nízká hmotnost – ať už jsou vyrobeny z recyklovaného papíru, anebo z originální dřevité hmoty, jsou vždy velmi kompaktní a zároveň lehké. Karton lze zdeformovat pouze násilím a to se při přepravě zásilek prakticky nestává. Zákazníci mají na výběr z různých velikostí a formátů, buď v hnědé barvě, nebo v čistě bílé.