Kompresor do dílny

Kompresory v dnešní době jsou stále potřeba a neobejdeme se bez nich v řadě dílen. Vůbec nejpoužívanějším typem je pístový, jenž Vás nezklame.

Kompresor do dílny

Pomocník v mnoha situacích

Možná si to řada z nás vůbec neuvědomujeme, ovšem lidstvo by v technologiích nikdy nebylo tak daleko jako dnes. Tento vynález je tu s námi už poměrně dlouho, ovšem stále jej potřebujeme a v budoucnosti se to nezmění.

historickýkompresor

Jako příklad si můžeme vzít pneumatiky, protože ty nahustíme právě díky stlačenému vzduchu v kompresoru. Samozřejmě využití je spousta a ty největší stroje nalezneme ve velkých firmách, kde je potřeba opravdu silného stroje, jenž se postará o náročnou práci. Zde už je potřeba slušné zařízení, jenž natlačí až mnoho barů, což už je opravdu slušný tlak. Samozřejmě je zapotřebí slušný plnící výkon, protože nechceme čekat dlouhou dobu, než se nádoba kompletně naplní. Určitě je dobré si o daném kompresoru přečíst více údajů, aby byl vhodný právě pro Vaši dílnu. V dnešní době se na kompresory prodává spousta nářadí, a proto není problém s nimi udělat spoustu práce i v sériové výrobě.

Pístový typ

Pokud se podíváte na dnešní trh, tak rázem zjistíte, že vůbec nejvíce populární a rozšířené jsou pístové kompresory. Je to dáno i spoustou kompresorů, kdy ty nejmenší jsou přenosné a ty největší zajistí spoustu stlačeného vzduchu i pro obrovskou sériovou výrobu. Pro domácí využití pro foukání pneumatik a míčů jsou tu bezolejové kompresory, které jsou velmi jednoduché a levné.

odřený píst

Ovšem pokud chcete kompresor se slušnými parametry, jenž toho utáhne mnohem více, tak je tu olejový se vzdušníkem. Jejich vývoj je na takové úrovni, že není složité je vyrábět, a proto je jejich cena k poměru výkonu výborná. Pokud budete měnit olej podle předepsaných intervalů, tak se můžete těšit na dlouhou životnost a bezproblémový provoz. Pístový kompresor může být i vertikální, kdy zabírá opravdu minimum místa. Pokud potřebujete mít zajištěn neustále provozní tlak až 15 barů, tak určitě volte vysokotlaké kompresory.