Proč se stále množí poptávky jako „koupím adipex na hubnutí“

Dnes je v módě štíhlá, vysportovaná postava. Není pochyb o tom, že taková figura je zdravá, přeci jen obezita sebou nese riziko mnoha chorob, jako je cukrovka, ucpání cév, potíže se srdcem a mnohé další. Nemůžeme se tedy divit, že se především ženy snaží tohoto ideálu dosáhnout.

Abychom k němu však dospěli, jsou zapotřebí dvě věci. Jedním z nich je vyvážený jídelníček a druhou dostatečný pohyb. Jde zkrátka zjednodušeně řečeno o rovnováhu mezi příjmem energie a jejím výdejem.

detox1

To zní jednoduše, tak proč s tím má mnoho lidí problémy? Zde je třeba říci, že potíže nedělá ani tak ona první část. Mnoho žen je ochotno odpírat si jídlo téměř do vyhladovění. Ovšem se zvýšením pohybu je to těžší.

Faktem je, že náš současný životní styl tomu příliš nepřeje. Průměrná žena dnes ráno připraví snídani, odveze děti do školy či do školy, pak sedí více než osm hodin v práci na židli, buď u počítače či za kasou, večer nabere potomky ze školky/družiny, udělá večeři a nejnutnější domácí práce, zkontroluje dětem domácí úkoly a pak se vyčerpaně svalí do křesla. Víkend je pak věnován většímu úklidu a podobným věcem.

Ano, není pochyb, že je člověk unaven. Ovšem namáháme mozek, nikoliv tělo, a to nespaluje ani zdaleka tolik kalorií. Výdej je tedy poměrně nízký. A nesmíme zapomenout, že jídlo je pro nás nejen zdrojem energie, ale také jeho prostřednictvím získáváme potřebné živiny, vitaminy, minerály, a další nutné látky. A tento příjem, nutný pro to, aby naše tělo správně fungovalo, je vyšší, než energie, kterou vydáme. Výsledkem je pak obezita.

detox2

Jistě, asi nejjednodušším řešením by bylo zvýšení pohybu. Avšak mnoho lidí je příliš unaveno či nemá čas. Proto se hledají nejrůznější zkratky, jako jsou zázračné pilulky či koktejly. Nemůžeme se tedy divit, že se na diskuzních fórech množí poptávky typu „koupím adipex“ či jiný lék na hubnutí.

Ale to rozhodně není ta správná cesta. Navíc nefunguje. Jedinou možností je změnit náš životní styl. A věřte, že to jde.