Proč se rozhodnout bydlet sám a ne se spolubydlícími

Každý z nás to někdy musí zažít – první noc na kolejích, první party na kolejích, vysokoškolské lásky apod. To se musí prožít, ať už to stojí, co to stojí. Například koleje jsou právě startovacím místem pro spoustu lidí, kteří zkrátka nemají žádnou partu ze střední školy, se kterou by šli na byt. Spoustu věcí takoví lidé, kteří opovrhují kolejemi, automaticky zatratí.
mladík na posteli.jpg
Kolejní život je něco úplně jiného od čehokoliv, co jste doposud zažili, a tak by to také mělo zůstat. První dva roky na kolejích jsou prakticky ty nejlepší roky vašeho života – seznamujete se s lidmi, chodíte ven, pijete, užíváte si. Škola ještě není tak těžká, aby se u toho člověk nepozastavil nad půllitrem. Pak to ale začne. Nejen, že vám začne vadit ten divný spolubydlící, který s nikým nemluví. Začne vám vadit úplně všechno – společná koupelna, společná kuchyň, společný záchod. Najednou je skříň moc malá, postele jsou nějaké nepohodlné. Jakmile tohle začnete pociťovat, je úzko.

Páry to mají nejhorší

Pokud si myslíte, že budete mít alespoň jeden den soukromí, tak se připravte na nečekané příjezdy spolubydlících, kteří vyruší každé půlnoční radovánky. Připravte se na to, že lidé budou skákat do vašich dveřích bez klepání a můžou tak nastat prekérní situace. Připravte se na to, že když si chcete pustit film, musíte hledat sluchátka, protože váš spolubydlící se chce učit.
ležící dívka.jpg

Je čas jít na vlastní

Jakmile tohle všechno začnete vnímat, je čas jít pryč. Nechte nejlepší léta někde ve vzpomínkách, dále je už netrapte zakalováním přítomností, která vás štve. Odstěhujte se do vlastního. Najděte si fajn brigádu ke studiu, která vám vydělá na nájem, dostudujte a možná si i najděte práci. To všechno s klidem a s tím, že když se budete chtít jít bavit, vždycky můžete navštívit přátele na kolejích. A když budete chtít být sami, tak se zamknete ve své ložnici, ve SVÉM bytě, a budete si pouštět filmy až do rána. Proč ne? Kdy jindy budete mít takovou šanci? vám klade na srdce: „Čím dříve, tím lépe!“.