Podzimní toulky metropolí

Ráj pro turisty

Praha po většinu roku láká turisty z celého světa. Má dobrou pověst. Je to město, kde to žije ve dne i v noci a každý si zde najde svoji zábavu. Město je plné muzeí, galerií, obchodů se starožitnostmi, kostelů a historických památek. Je zde také množství parků a krásné nábřeží podél Vltavy. Kdo si chce vyjít, může si vyšlápnout třeba na Petřín a pokochat se výhledem na město. Krásně je třeba na Staroměstském náměstí, hlavně mimo hlavní turistickou sezonu, kdy zde nejsou davy turistů. To si potom můžete v klidu prohlédnout krásné barokní a gotické budovy a starověký orloj. Za návštěvu stojí i Karlův most, který spojuje dva břehy řeky od roku 1402.

město

Žižkovská věž

Kdo má rád výhled z výšky, může navštívit pražskou dominantu Žižkovskou věž vysokou 216 metrů, která je nejvyšší věží s vyhlídkovou plošinou v České republice. Veškeré prostory věže prošly nedávno rozsáhlou rekonstrukcí, v blízkém okolí je park a zahradní restaurace.

Procházka po Smíchově a okolí

Ze Smíchova si můžete udělat procházku od Anděla na Újezd, Jako první projdete kolem baziliky sv. Václava, která patří k nejvýznamnějším novorenesančním stavbám v České republice. Ve Štefánikově ulici můžete navštívit Muzeum skla a nedaleký park. Děti určitě uvítají Stanici přírodovědců, kde lze navštívit tropické terárium nebo například venkovní výběhy zvířat. Další zastávkou může být v Nádražní ulici Malostranská vodárenská věž a za ní Dětský ostrov.
Na náměstí Kinských můžete posedět u moderní fontány Propadliště času, kde proudy vody vytékají průrvou mezi kameny. Na úbočí Petřínského vrchu je Zahrada Kinských, kde můžete obdivovat Národopisné muzeum v Letohrádku Kinských s tradiční lidovou kulturou.

ulice

Ubytování na Smíchově

Pro krátkou i delší dovolenou potřebujete v Praze také ubytování. Hotel na Praze 5 může poskytnout kvalitní a bezpečné ubytování pro jednotlivce i celou rodinu. Pokoje jsou komfortní a najdete v nich vše, co k odpočinku po náročném dnu potřebujete. Hotel Akát B&B je moderní zařízení poskytující kvalitu za příznivé ceny.
Pokud hledáte ubytování v co nejlevnější cenové kategorii, v místě je i hostel v Praze 5, kterýposkytuje pokoje v kategorii Economy – pokoj se základním vybavením a společným sociálním zařízením.
Na Praze 5 tak můžete přebývat za ceny, které vám nenaruší rodinný rozpočet.