S autem z půjčovny dodávek Brno je cestování po Česku bezpečné

S autem z půjčovny dodávek Brno je cestování po Česku bezpečné


Na letní prázdninové pobyty v Česku se v roce 2020 vydalo přibližně o polovinu více zájemců, než tomu bylo v předchozích letech. Tento nárůst se očekává i v dalších letech a důvody této situace hledejme ve dvou hlavních příčinách:

Zájem poznávat vlastní zemi trvá již delší dobu a neustále se mírně navyšuje. Je to způsobeno mimo jiné i větším počtem ubytovacích možností a rekreačních zařízení, lepším zázemím v kempech, lepší kvalitou služeb restauračních zařízení, penzionů a hotelů, širšími možnostmi pronájmu chat a chalup, nově vybudovanými sportovišti, rozhlednami a atrakcemi pro děti, cyklostezkami a turistickými cestami s přístřešky.

hraniční kámen

Druhým hlavním důvodem je situace kolem Covid-19. Cítíme se u nás více v bezpečí a snažíme se omezit kontakt s davy lidí ve městech, na plážích, pěších zónách a dalších přelidněných místech. Více také vyrážíme do přírody, kde je čistý vzduch a více možností ke sportování a aktivnímu pohybu. A zastihne-li nás nějaký zdravotní problém za hranicemi republiky, je to komplikovanější situace, než kupříkladu pobyt v tuzemské nemocnici.

Zapomeňte na vlaky

Vlaková doprava byla nesmírně oblíbená hlavně za socialismu a ještě v 90. letech, ve vlaku se totiž dalo projít, otevřít okno a sledovat okolní krajinu. Na vlakové trati jste také u otevřeného okna byli více v kontaktu s přírodou.

hrad Bouzov

To dnes ovšem na mnoha tratích neplatí, vlaky jsou klimatizované a na dálkových spojích si jen tak okno neotevřete. Ve vlaku je také větší pravděpodobnost nákazy a musíte mít nasazenou roušku, což jízdu značně znepříjemňuje.

Vsaďte raději na pronájem dodávky z půjčovny dodávek Brno. Ta bezpečně pojme zavazadla pro celou rodinu nebo pro partu lidí, náklady na pronájem se rozdělí rovným dílem, naložit můžete i všechny sportovní propriety – kola a elektrokola, skútry, vodácké vybavení včetně některých plavidel, potřeby pro vysokohorskou turistiku atd. Je možné zajistit i přívěs krytý plachtou a tím zvýšit přepravní kapacitu zhruba o jednu třetinu.