Knihy jako radost

Učíte se rádi? Pokud ano, tak potom chápu, že chcete mít taky v budoucnu skvělou práci. Já jsem vždycky byla na to, že když si udělám skvělou školu a budu se dobře učit, tak to znamená, že automaticky budu mít taky skvělé zaměstnání. Že práci najdu lehce a rychle. A možná, že tohle je pravda, ale nejen tak u někoho. Já, i když mám dvě vysoké školy, tak opravdu těžce se mi hledá práce. A vy si možná myslíte, že jsem hodně vybíravá. Jenomže nejsem. Já jsem vystudovala dvě ekonomické školy, protože mě baví práce s financemi a různě s penězi anebo podepisování různých smluv.

Moc ráda se vzdělávám.

Proto jsem taky kvůli tomu studovala tuto školu. Bohužel ale v okolí vůbec nikoho nehledají, kdo by měl tyto dvě vysoké školy. Takže mám zatím velkou smůlu. Tak jsem si řekla, že budu muset počkat nebo se odstěhovat nebo prostě si vzít nějakou práci, která je po dvou úroveň. Ne, že bych byla vybíravá, to vůbec ne.

Knihy jsou moje radost.

Jenomže já jsem vždycky chtěla, aby bylo zaměstnání zároveň mým koníčkem. Takže práce v bance by mě opravdu hodně bavila. Ale když momentálně nikoho nehledají? Co mám tak dělat? K čemu mi bylo vzdělávání se a další kurzy? Co mám potom dělat? Abych tedy nebyla pouze jenom doma, tak jsem šla dělat vedoucí do supermarketu, kde zatím budu, než budou hledat někoho do banky. Jsem ráda, že mám nějaké finance jisté, protože absolutně nevím, co bych v této době dělala bez peněz. Podle mého názoru je v dnešní době příjem opravdu to nejdůležitější, co člověk může mít. Nebo jak byste chtěli žít vy? Myslím si, že asi každý člověk chce žít na poměry, ale to taky pak vypadá, že buď někdo něco zdědí nebo si zakládá na tom, aby byl úspěšný. Někdo se například spoléhá na vzdělání, stejně tak jako já. Pokud máte třeba vysokou školu, máte pak větší rozhled na práci. Vzdělání proto beru opravdu velmi zodpovědně.