Jak se správně učit

Všichni jsme se někdy museli učit, nebo se právě učíme. Každý z nás na to má jiný pohled a každého to baví úplně jinak, někdo se v učení vyžívá, naopak pro někoho je to utrpení. Ať to je tak, nebo tak, spousta lidí se často neumí správně učit, a proto nad učením stráví i dlouhé hodiny, a nakonec stejně úplně zbytečně, protože se jim test i přes to nepovede.
Každý potřebujeme úplně jinak dlouhý čas k učení, já však ze své zkušenosti mohu doporučit neučit se příliš dlouho a zbytečně se při učení nepřepínat. Nikdy nemá smysl se učit hodiny, protože to stejně nikam nepovede, pokud se budeme snažit dát během několika hodin do hlavy spoustu učení, nezapamatujeme si v podstatě skoro nic a ztratili jsme náš drahocenný čas úplně zbytečně.
tužka mezi zuby
Ze své zkušenosti mohu říci, že by se nemělo učit hodně věcí najednou, vyplatí se si učení rozvrhnout, klidně i na více dní, a každý den se učit pouze chvíli. První den si totiž můžeme celou látku pouze v klidu přečíst a v další dny se vše postupně učit a zkoušet si to pro sebe pomalu opakovat. Díky učení, které probíhá ve více dnech, se nám látka v hlavě více „uloží“ a my si vše mnohem lépe zapamatujeme. Máte-li problém s učením i nadále, mohu doporučit si učení opakovat hned před spaním, to je úplně ze všeho nejúčinnější. Tento styl učení nám ušetří spoustu volného času, sice se budeme muset věnovat učení více dní, ale každý den tomu bude stačit dát pouze pár minut.
Úplně stejně účinné jako učení ve více dnech, je i učení s pauzami. Můžeme se naučit vždy část a poté si dát hodinovou pauzu a znovu si tuto část zopakovat, opět se nám učení v hlavě lépe uloží.
létající knihy

Jak si ulehčit učení?

· Učit se více dnech či si mezi učením dávat pauzy, nikdy se neučit velké množství věcí naráz
· Zkoušet se – osobně mohu doporučit se sám vyzkoušet, můžeme si pro sebe učenou látku opakovat či si vypracovat nějaký test na internetu, toto nám pomůže opravdu hodně