Jak by měl vypadat dětský pokoj

Pokud víte, zda se Vám narodí holka nebo kluk, tak si můžete udělat lepší přehled o tom, jak by měl pokoj vypadat. Holčičí a klučičí pokoj se velice liší.
Barvy stěn – Ty se budou určovat podle pohlaví. Holčičí barvy mohou být růžová, fialová, červená, meruňková. Klučičí modrá, tmavě zelená, hnědá, šedivá. Pokud nevíte, co se Vám narodí a necháte se překvapit můžete zvolit barvu neutrální. A to tedy béžovou, žlutou, světle zelenou, bílou (vymalujete později). Samozřejmě můžete vymalovat, jak chcete. Později se dá pokoj přemalovat na oblíbenou barvu dítěte. Případně na barvu, kterou si dítě samo vybere. Na stěny můžete namalovat různé obrázky. Případně pořídit fototapety.
tapeta za gaučem

Postel – Vyrábí se dětské postele, které jsou kratší. Ze začátku budete mít novorozeně nejspíše v ložnici v dětské postýlce. Později, až bude mít vlastní pokoj, tak zde bude spát samostatně. Můžete zakoupit s dětskými motivy. Vyrábí se zvlášť pro holčičky (princeznovské) a pro kluky (auta, kovboj, pirát). Můžete tedy vybírat z velké nabídky.

Hračky – Nezbytnost, která nesmí chybět. Opět máte možnost nakoupit z velkého množství, které se na trhu nachází. Uschovávat je můžete v průhledných plastových bednách, které se dají levně zakoupit v obchodech s nábytkem (boxy). Další možností je koupit truhlu na hračky. Dále poličky, do které se dávají menší boxy a také šuplíky.
dětský koutek
Nábytek – Měl by být uzpůsoben velikosti dítěte. Malé děti budou potřebovat dosáhnout na některé věci. Není tedy nutné mít v pokoji několik poliček na stěně. Do výšky se dítě nedostane. Pokud tedy chcete zabránit, aby se nějak zranilo při snaze sundat hračky z poliček dolů. Stůl a židličky by měly být malé. Skříňky a šuplíky by měly být spíše nižší.
medvídek v postýlce
Jestliže si nevíte rady, je dobré si najmout návrháře . V dnešní době máte také možnost si pokoj sestavit na internetu. Zde si ho můžete navrhnout a rovnou si i vybrat nábytek, který byste sem chtěli. Inspirovat se můžete v prodejnách s nábytkem. Nejlepší na inspiraci je firma Ikea. Zde mají již sestavené pokoje i s nábytkem a barevnými stěnami.