Co na sebe v těhotenství?

Že jsou šaty nejpohodlnějším oblečením v tomto požehnaném stavu, to vám jistě potvrdí každá maminka. Dnes mají těhotné ženy na výběr nepřeberné množství takových šatů – a to ať se jedná o letní provedení, anebo o šaty na chladnější období. Současné nastávající maminky si asi vůbec neumí představit, že byly i takové doby, kdy si těhotná žena musela nechat těhotenské šaty www.mlada-moda.cz/tehotenska-moda/saty ušít na zakázku, anebo si sama něco spíchnout doma. Dnes jsou některé druhy těhotenských šatů uzpůsobeny tak, aby se mohly přizpůsobovat rostoucímu bříšku, čili aby rostly s ním.

woman-1284353_1280

Ale pojďme se podívat na některé konkrétní produkty. Na období od podzimu až do časného jara ženy jistě zvolí velice příjemné a hlavně teplé úpletové šaty. Podobají se v mnohém teplému zimnímu svetru – mají rolákový límec, copánkový vzor a vyrobeny jsou zpravidla z akrylu. Nejčastější barevné provedení je capuccino, bordeaux a jeans. A protože ne každá žena má v oblibě roláky, může si obdobné šaty vybrat i bez límce, pletené pouze ke krku. Když tyto šaty v délce lehce nad kolena doplní teplejšími legínami, nemůže zvolit pro zimní období vhodnější těhotenské oblečení.

Ale není tu jen chladné období. Protože délka těhotenství může zasáhnout až tři roční období. A tak nastávající maminky mohou potřebovat jak šaty na přechodné období jara a pozdního léta a také lehounké šaty letní. Ani v tom nezůstávají výrobci pozadu a prodejci mohou nabídnout široký sortiment.

woman-356141_1280

Tak například vroubkované bavlněné šaty s 5% příměsí elastanu, s krátkým rukávem, jsou právě na přechodné období jako stvořené. A navíc je většina žen využije i později – až se potomek narodí. Šaty jsou totiž řešeny velice rafinovaně – přes prsa mají přeložené vrstvy, jejichž roztažením vzniká prostor k nakojení dítěte. Délka šatů je pod kolena, barvené provedení růžová a černá.

A co v létě? Lehounké šaty s krátkými rukávy nebo jen na ramínka, většinou z bavlny, viskózy či lnu. Některé jsou na bocích vydatně nařasené, aby se do nich postupně se zvětšující bříško vešlo, anebo mají naprosto volný střih.