Vyspěte se do růžova

Vyspěte se do růžova


Spánek je v našem životě opravdu důležitý, a proto bychom jej neměl rozhodně podceňovat. Velmi pomoci nám můžou rolety k regulaci vstupu paprsků.

Vyspěte se do růžova

Správné návyky

Abychom měli zdraví i psychiku v pořádku, tak rozhodně musíme mít dostatek spánku, protože ten je pro tělo naprosto základní a nepostradatelný proces. Měli bychom se jej snažit co nejvíce zlepšit, protože dobrý spánek opravdu našemu tělu prospěje. Velmi záleží na tom, kde spíme, a proto bychom měli mít dobrou postel hlavně s kvalitní matrací, protože ta má vliv na naši páteř a celou řadu dalších prvků našeho těla.

postel v ložnici

S dobrou matrací se ráno probouzíme mnohem odpočatější. Teplota pro spánek se doporučuje okolo 18 stupňů, takže není dobré mít doma přetopeno. Je dobré myslet na základní návyky jako je například nepít kofein před spaním, nejíst těžká jídla a podobně, protože díky tomu se nám bude mnohem lépe usínat. Pomůže chodit spát pravidelně a vstávat ve stejnou dobu, kdy si naše tělo vytvoří hezky návyk a spánek bude zase o něco kvalitnější, přičemž pro někoho je i 8 hodin málo, na což musíme pamatovat.

Roleta

Velký vliv na náš spánek má rozhodně míra slunečního světla. Příroda funguje tak, že pro lidský organismus je přirozené spát v noci. Je to také kvůli tomu, že všude je tma, a proto můžeme odpočívat. Právě tma a klid je klíčový, a ovšem někdo chudí třeba na noční směny, a proto musí spát přes den, kdy je na místě přizpůsobit podmínky noci. Asi nejtěžší je zajistit dobrou tmu, ale není to nereálné, protože nám s tím pomůžou den noc rolety.

okenní roleta

S nimi si hezky regulujeme množství světla, takže využití je všestranné. Kromě stimulace noci ke spánku je totiž využijeme také třeba v létě, aby nám domů nevstupovalo příliš velké množství slunečních paprsků. Nebudeme mít takto doma příliš velké teplo, což se rozhodně hodí, a protože letní vedra pro nás budou mnohem snesitelnější. Prodává se spousta provedení a různých velikostí, takže nebude vůbec žádný problém nechat si rolety vyrobit přesně na míru.