Vhodné cvičení nejen pro děti

Chcete mít kondici jako za mlada. Toho ale sezením na gauči nedocílíte. Musíte se začít hýbat, a to pravidelně. Stačí si vybrat pár správných aktivit.

Vhodné cvičení nejen pro děti

Vzhledem k tomu, že dnes jsou Češi bráni i sami sebou jako národem tlusťochů, je docela jasné, že se v našich zeměpisných šířkách nejen špatně jí, myšleno nezdravě, ale také se tu málo lidí pravidelně hýbe. Občasné dobíhání tramvaje, vlaku nebo autobusu se nepočítá, jelikož to je jednorázová aktivita, která tělo spíše zatíží, než že by mu měla prospívat. A sport, když se dělá správně a pravidelně, tělu, ale i duši prospívá. Je však potřeba si vybrat ten správný, jinak si nejenže kondici příliš nezlepšíte, ale zároveň ani neuberete na váze.

Holka

Kandidátu na správné sportovní aktivity je habaděj. Když nemáte kolo, můžete začít běhat. Pokud vás nebaví běhání, zkuste jezdit na in-line bruslích, chodit na procházky či prostě jen chvíli skákat na místě. Ano, i u takového skákání se pořádně zapotíte, a to nejen horkých dnech. Neměli byste to však provozovat jen tak na betonu, ale vzít si k tomu trampolínu levně, se kterou to jde přeci jen o něco lépe.

Porostou vám svaly

Skákání nevypadá jako nic extra, ale jedná se o cvičení, které vás podstatným způsobem dokáže zocelit. Navíc to vše zábavnou formou. Standardní cviky jsou pro začátečníky náročné dost a dost a než se je pořádně naučíte, nějakou dobu to potrvá. Pak už se začnete pomalu učit složitější sestavy, které jsou nejen náročnější na koordinaci, ale také na sílu a zároveň výdrž. Ovšem to všechno si skákáním zlepšíte, takže nemějte obavy, že byste to nakonec nezvládli. Budete k tomu muset ale mít vhodný model.

Holky na trampolíně

Nevyplatí se zde šetřit

Stejně jako u jiných cvičebních pomůcek nebo třeba u kola se ani v tomto případě nevyplatí být skoupí na korunu. V případě, že to uděláte, koupíte si možná zcela funkční, ale nepříliš kvalitní nástroj, který může být do jisté míry i nebezpečný. Levné verze totiž obvykle nemají veškeré potřebné ochranné prostředky ve formě sítě nebo pružinových krytů. I bez nich se sice dá trampolína používat, ale není to tak bezpečné.