Tažné zařízení má široké využití

V podstatě pokud chceme používat například nákladní vozík, do kterého můžeme pak naložit vše, co budeme potřebovat a rozměrově se nám to do auta nevejde, tak rozhodně budeme potřebovat mít na automobilu namontované odpovídající zařízení, na které pak vozík připojíme. Také se v praxi můžeme setkat s výrazem závěs nebo koule, ale v podstatě se bude jednat stále o jedno a to samé.
tažné zařízení auta
Takovéto zařízení se může pak využít pro zapojení karavanu nebo i pro montáž držáku na jízdní kola. Každý automobil může mít toto zařízení a nejlépe nám poradí odborníci, kteří se samotným prodejem zabývají. Zakoupit si tažné zařízení můžeme i přes e-shop, jen instalaci bychom měli nechat na odbornících, jelikož je nutné provést elektroinstalaci. Po zapojení vozíku nebo karavanu musí vše správně fungovat tak, aby řidič neohrozil silniční dopravu. Na druhou stranu musí světla svítit a blinkry ukazovat záměr jízdy, kam řidič bude směřovat.
žlutý traktor

Na výběr jsou různé druhy

Existuje skutečně několik výrobců, ale zároveň i několik nabízených druhů. Můžeme se setkat jak s pevným, tak odnímatelným hákem. Pokud nebudeme závěs používat, pak ho z automobilu demontujeme a prakticky není ani poznat, že tu ještě před chvílí byl. Původní vzhled automobilu není ničím narušen. Kulový čep se dá snadno odstranit bez pomoci nářadí. Na druhou stranu pokud bude čep na vozidle upevněný pomocí šroubů, pak je označován za neodnímatelný, tudíž je zde na stálo a připraven k použití prakticky kdykoliv.

Technický průkaz

Jakmile si necháme tento konstrukční prvek namontovat, tak si jej musíme nechat na příslušném odboru zapsat do technického průkazu vozidla a do osvědčení o registraci vozidla. Může se stát, že si tažné nainstalujeme sami, pokud tomu rozumíme, pak nám ale zákonitě bude chybět potvrzení od autorizovaného pracoviště. Pak nezbývá nic jiného, než absolvovat technickou kontrolu a s výsledkem pak si zažádat o změnu. Pak nám již nic nebrání v tom, abychom závěs mohli používat.