Stylová jako Francouzka aneb v jednoduchosti je krása

Proč jsou Francouzky v oblékání tak stylové? Především nosí věci, které jejich postavám padnou. Nedrží se úzkostlivě diktátu módních barev a střihů a nesnaží se za každou cenu vecpat do skinny džín a obtažených triček menších o jednu konfekční velikost. Jejich šatník je založen na eleganci a jednoduchosti. Tvoří ho především basic kousky, například trenčkot, úzké rovné kalhoty nebo pruhovaný top, a dotvářejí ho doplňky jako klobouky či barety, šály nebo šátky. Přiznejme si, že málokterá z nás má odvahu vzít si cokoli na hlavu, a to i v zimě. Přesto obdivujeme každou ženu, která tuto zábranu překoná. Háček je v tom, že se často podceňujeme a také si neumíme vybrat to, co nám opravdu sluší.

blondýna v saku

Pohodlí a stylovost, to je to, co obdivujeme u Francouzek a co si my samy skrytě přejeme. Košilové, propínací či zavinovací šaty, které padnou každé postavě. Rovné kalhoty v pánském stylu, jež lze nosit jak s podpatky, tak s mokasíny či nízkými kotníčkovými botami. Také krátká kožená bunda je spolehlivým evergreenem dámského šatníku. Nevadí, že tam už nějaký rok visí, aspoň získá tu správnou patinu. Pokud si ji obstaráte v neutrálních barvách jako béžová či taupe, které se dají kombinovat s čímkoli, máte vystaráno na celé roky. Velké oblibě se u Francouzek těší kardigany a blejzry, které skvěle doplní jednoduchý outfit v podobě pouzdrových šatů nebo džín s tričkem.
blondýna v lese

Chcete‑li být nadčasové, pořiďte si jeden či dva stylové luxusní kousky, na kterých nebudete šetřit. Může to být elegantní kožená kabelka, perfektně střižené sako či kašmírový svetr. Nepodceňujte kvalitu materiálu a dokonalost zpracování. Vsaďte na jednoduchý model, je-li z kvalitní látky a dobře ušitý, a nešetřete na něm. Zaměřte se na svrchní oblečení, protože v něm vás vnímá většina lidí, které přes den potkáte. Myslete také na to, že kabát či bundu nosíte většinu roku.

Každá žena si přece přeje být chic et élégant. Takže, milé dámy, není nutné honit se za módními trendy, stačí napodobit Francouzky a být šik v každé módní sezóně.