Nákupy potravin s rozvahou!

Patříte mezi skupinu lidí, co hodně šetří? Chápeme, že dnešní doba je velice drahá, ale čtěte si zadní stranu potravin a uvidíte.
Některé potraviny obsahují látky, které opravdu jíst nechceme! Párky, které maso viděly jen z dálky, maso, u kterého není pořádně znám původ, vejce ze špatných chovů, to vše kupujeme a za akční ceny!
Samozřejmě, že když sníte takový výrobek, hned vám to neublíží, ale postupem času vám tyto potraviny mohou způsobit nemalé zdravotní komplice. Největším problémem jsou finance, koukáme po slevách, akcích a už přehlížíme složení výrobku, a to je velká chyba!
prodej sýrů
Podpořme české farmáře a jezme kvalitu
Kolem nás je spousty českých farmářů, sedláků a výrobců, které vám dokáží dát kvalitu. Byly jste někdy na farmářských trzích? Ne? Tak to je chyba.
Ve větších městech se konají takové trhy pravidelně, můžete tam zakoupit čerstvou zeleninu, ovoce, uzeniny, maso, vejce a spousty dalších produktů. Většina prodejců, nabízí produkty přímo ze svého chovu či zahrady. Stejně tak, jako v obchodě je třeba se i poptávat odkud produkt pochází, jak byl vypěstován.
prodej masa
Dobré a kvalitní potraviny nejen z trhů! Na výběr máte více možností. Trendem jsou teď přímo farmy, statky, kde si můžete prohlédnout zvířátka, pole s úrodou a následně si produkty zakoupit. Ve velkoobchodech jsou samozřejmě ceny nižší, ale za tu chuť a kvalitu, to stojí!
Výhody:
• Podpora českých farmářů, sedláků, výrobců, podnikatelů. Zároveň, tím nepodpoříte dovozy například z Polska, Číny, Belgie apod.
• Kvalitu si můžete prověřit přímo od prodejce, který vám většinou, dá i možnost ochutnat a věřte, že na chuti poznáte rozdíl!
• Udržíte si lepší zdraví! Žádné ovoce, zelenina přestříkané hromady chemií. Ovšem farmáři také musejí občas stříknout chemii proti různým škůdcům, ale ve zdravé dávce, kterou snadno omyjete. Maso, které je napuštěné hromadou vody? Zapomeňte.
zelenina v proutěném truhlíku
Je to na vás! Ano, připlatíte si nějakou korunku navíc, ale věřte, že to stojí za to! Někteří z vás pro jistotu jezdí za lepším k sousedům (Německo), ale není lepší podpořit naše domácí výrobky?