Když si je třeba půjčit

Má-li někdo vést normální život, potřebuje mít k tomuto zajištěný dostatečný příjem. Bez peněz je totiž jak známo prakticky vyloučené pořídit si vše, co je pro takový slušný život zapotřebí, bez peněz se dokonce ani nenajíme, ani nikde neubytujeme, o něčem navíc už pak ani nemluvě. Jenže osud našince nejednou potrápí tím, že nenabídne tolik peněz, kolika by jich bylo potřeba. A člověk je tak odsouzen k tomu, aby si utáhnul opasek. Což je nepříjemné, a navíc ani to nejednou nemusí stačit k tom, aby si dotyčný zajistil aspoň vyrovnaný rozpočet.

dolary na talíři

Když je pak peněz nezvladatelný nedostatek, nezbývá nic jiného, než si nějaké peníze od někoho půjčit. A to pochopitelně od některé z finančních institucí, jež nám takovou možnost nabízejí. Logika v takové situaci obvykle velí, aby člověk požádal o půjčku banku. Jenže jaký je tu výsledek?

Je to smutné, ale skutečností je, že právě lidé, kteří jsou v největších finančních nesnázích, bývají bankami nejčastěji odmítáni s tím, že nejsou bonitní, tedy nemohou prokázat dost vysoké příjmy, jež by nade všechnu pochybnost zaručovaly schopnost splácet, nemají čisté registry dlužníků nebo oplývají jinými problémy, jež jim kazí profil.

dolarový vějíř

Banky prostě mají přísná pravidla, a od těch ani o kousek neustoupí. A když tu tedy někdo se žádostí o půjčku neuspěje? Pak zbývá jedině hypotéka bez doložení příjmu Hypotekybezregistru.cz. U té totiž lze uspět i v případě, že žadatel zase až tak úplně dokonalý není. Ovšem ani zde ‚není růže bez trní‘ a proto je potřeba počítat pro změnu s tím, že se zde musí dát coby záruka nemovitost do zástavy. Ale kdo takovou zástavu nabídnout může, přijde si nejspíše na své. A to za docela příznivých podmínek, protože se tu dá vcelku flexibilně nastavit i výše splátek, i délka splácení, dá se tu získat i velký obnos, a to za příznivý úrok.

A proto je taková hypotéka volbou těch, kdo nejsou dokonalí.