Jak se staví skládaný betonový plot

U mnoha pozemků řeší jejich majitelé mimo jiné také oplocení. Je to v současnosti jedna z nejzákladnějších ochran proti zlodějům i lidem, kteří by si chtěli přes náš pozemek zkracovat cestu. Ovšem k tomu, aby skutečně fungoval, je potřeba vybrat ten správný typ.

Tím, který se v současnosti dostává do módy, je skládaný betonový plot. Ten není tak pevný jako ten klasický. Je to způsobeno především jeho konstrukcí. Proč je tedy tak oblíbený? Má to hned několik důvodů.

klasický betonový plot

Nejdůležitějším z nich je cena. Je totiž nižší než u toho klasického. To je dáno právě onou výše zmíněnou konstrukcí, kterou se odlišuje. Ta je totiž méně nákladná, a tak je možné jej prodávat za niští cenu.

Dalším důvodem popularity tohoto skládacího typu je jednoduchost montáže. Ta je totiž podstatně snazší než u toho běžného. Zde jsou totiž rovnou přivezeny betonové panely, které se jen nasadí na připravenou konstrukci. Díky tomu je konstrukce podstatně jednodušší.

Ovšem je samozřejmé, že především proto, že není v zemi zasazena celá plocha, není tak pevný. Navíc s použitím dostatečné síly je možné je poměrně snadno zvednout. Také je jasné, že vzhledem k mezerám mezi jednotlivými panely je mnohem jednodušší jej pro případného zloděje překonat.

skládací betonový plot

Je však jasné, že v mnoha případech je plot pouze jednou z překážek, které mají případného zloděje odradit. Obvyklé jsou také nejrůznější bezpečnostní systémy a alarmy, které v případě neoprávněného vniknutí upozorní majitele a případně také rovnou policii.

V současné době je samozřejmě tento kombinovaný ochranný systém nejlepším řešením. A čím více systémů máme, tím bude náš majetek bezpečnější. Díky tomu se pak nemusíme bát nechat náš dům neobývaný i delší dobu v případě například dovolené či služební cesty.

Je však jasné, že v tomto případě je skládací plot dostatečnou ochranou. Není tedy třeba vynakládat peníze na klasický typ, když tento bohatě postačuje. Ušetříme tak peníze, aniž bychom měli starosti navíc. A to se rozhodně vyplatí.