Což takhle mobilheim?

Zdá se to být neřešitelné. Aby si člověk, který je sice bohatší než kostelní myš, ale přesto nemající žádné závratné příjmy ani úspory, pořídil svůj vytoužený dům obklopený zahradou. Něco takového vypadá jako nemožné, protože:
a) Každá nemovitost má svou hodnotu a cenu, jež je u kvalitních budov nemalá, a nikdo ji tak dotyčnému nepříliš majetnému cizímu člověku neprodá ze sympatie nebo jiného nelogického důvodu za pakatel.
b) Peníze nerostou na stromech a tak dotyčný ne zrovna movitý člověk jen tak k potřebné hotovosti nepřijde.
c) Je u nás sice možné vzít si hypotéku nebo jinou půjčku a za tu si vysněnou nemovitost koupit, ale je krajně nepravděpodobné, že by ji právě takto nepříliš finančně zajištěný člověk dostal.
d) Výhra v loterii sice není zcela vyloučená, ale pravděpodobnost, že by člověk vyhrál dost peněz na koupi domu, je minimální.
e) Krást se nemá a člověk se tím spíše než do domu se zahradou dostane do cely se zamřížovaným oknem.
Když chce člověk dům uprostřed zahrady, ale má jen málo peněz, zkrátka ostrouhá. Pokud tedy nepřijde na to, že existuje řešení zvané mobilní dům alias mobilheim.
karavan na zmrzlinu

Pokud jste právě takovým člověkem, jaký byl popsán výše, máte navzdory všem negativům naději, že .
Protože takový mobilní dům, populární v mnoha zemích světa a stále hojnější i v našich končinách, není rozhodně finančně náročnou záležitostí, lze si ho pořídit i za zlomek ceny zděného domu, a přitom je tento díky stále se zdokonalujícím technologiím výroby a používaným materiálům vlastně srovnatelný s tradičními budovami.
Mobilních domů je dnes na výběr celá řada, lze si zvolit klidně i model, jenž splňuje veškeré normy a předpisy a lze ho tak zkolaudovat, případně si je možné nechat vyrobit i podobný dům přesně podle vlastních představ, a takový už si stačí jenom objednat, umístit na svůj pozemek a jednoduše připojit k sítím, tedy ke zdroji elektřiny a vody.
mobilní dům u moře

A pak už lze v tomto normálně bydlet. Moderně a přitom levně.
Takže, jak vidno, nemusí být ten, kdo není zrovna majetný, nezbytně považován za blázna, když chce mít svůj vlastní dům. Není to blázen. Právě naopak.