Co získáte, když vsadíte na krabičkovou dietu? Kromě výhod má i tato dieta své nevýhody. Jaké?

Mezi nejoblíbenější diety patří v současnosti rozhodně krabičková dieta. Na tu sázejí obyčejní lidé, ale i sportovci či celebrity. Už jste o ní přemýšleli?

Co získáte, když vsadíte na krabičkovou dietu? Kromě výhod má i tato dieta své nevýhody. Jaké?

Pojem krabičková dieta jste již určitě slyšeli, mluví se o ní hodně, je zmiňována snad všude a dá se říct, že jde o trend mezi dietami poslední doby. I když sami odborníci obvykle diety zatracují s tím, že hubnout se dá pouze celkovou změnou životního stylu, krabičková dieta si v hodnocení nevede úplně špatně. Ovšem pozor, i tato dieta má svá úskalí. Nejenže může být problém dietu dodržet, pokud si budete chtít připravovat krabičky doma sami, můžete se snadno vrátit ke svému původnímu jídelníčku. Co tedy udělat, aby na vás dieta zafungovala?

vyvážená strava

Jídlo z krabiček každý den

Občas prostě nestíháme, jíme za pochodu a kolikrát ani nevíme, co vlastně v puse žvýkáme. Jídlo si nevychutnáme, ale hlavně, že se nasytíme. Mnoho z nás nekouká na to, co jí nebo kolik toho za den sní. Váha pak logicky stoupá nahoru, což může vyústit ve velký problém. Krabičková dieta má tomu ale zabránit. Představte si, že se ráno probudíte, z ledničky vytáhnete krabičky, ve kterých budete mít připravené jídlo na celý den. Nic víc ale už sníst nesmíte, jídlo musíte jíst v určitou dobu a opravdu jen porce, které máte připravené. Docela šok, že? Jenže v krabičkách máte jídlo zdravé, dietní, plnohodnotně vyvážené. Určitě pak začnete více snímat, co jíte a kdy to jíte. Váha pak půjde dolů. Jenže nesmíte sejít z cesty.

krabičková dieta

Vyplatí se vám to?

Otázkou zůstává, zda se vám taková dieta vlastně vyplatí. Je třeba vědět, že nejrozumnější je, objednat si jídlo v krabičkách už dopředu od firmy, která se tímto zabývá. Budete to mít bez práce a bez toho aniž byste museli přemýšlet nad tím, co do krabiček můžete dát a co ne. Nemusíte nic vážit, nic počítat, ale zase si za to připlatíte. Finanční stránka v tomto případě může odradit spoustu lidí. Pokud ale opravdu chcete něco se sebou udělat, určitě to zkuste.

Problém nastane až ve chvíli, kdy s krabičkovou dietou skončíte. Musíte si pak ohlídat příjem potravy sami a to je kámen úrazu. Jo-jo efekt se může dostavit rychle a to je velkou nevýhodou.