Zdravé koupání

Zcela přirozený přírodní přípravek, který k nám putuje například z Itálie, Chorvatska anebo Portugalských pobřeží, je sůl z mořských pobřeží. Nežli se dostane až ke konečnému zákazníkovi, prochází bazénová sůl mnoha úpravami, které zaručí její prvotřídní kvalitu a absolutní zdravotní nezávadnost.
ruka se solí
§ Proto můžete tento produkt bez obav používat v salinizačních jednotkách, kde probíhá elektrolýza připraveného slaného roztoku.
Ideální dávkování by se mělo pohybovat kolem pěti kilogramů na metr krychlový bazénové vody.V průběhu čistícího a upravujícího procesu se odstraňují nejen nežádoucí látky, které sůl znečišťují, ale také jodidy.
– Pokud by právě jodidy v soli zůstaly, způsobily by nežádoucí nahnědlé zbarvení vody v bazénu.
– A ačkoliv by voda byla ze zdravotního hlediska nezávadná, asi by se nám do ní příliš nechtělo.
– Estetický dojem by nebyl příliš povzbudivý.
Špičkovou kvalitou se vyznačuje například mořská sůl, která pochází z Portugalska.V tomto případě se jedná o potravinářskou kvalitu.
sůl na hladině

Není nutné mít salinizační jednotku

Využívat mohou tento přírodní produkt i majitelé bazénů a jiných koupacích zařízení, která postrádají salinizační jednotku. Tedy i majitelé středních a malých bazénů. Mořskou sůl jednoduše nasypete do vody a přidáte standardní přípravky bazénové chemie.
§ Bazénová voda s přídavkem správného množství soli není pozitivním přínosem jen pro vizuální efekt.
§ Slaná voda v ideální koncentraci příznivě působí i na pokožku plavců.
– Mořská sůl napomáhá k uklidnění podrážděné pokožky vlivem lupénky nebo některých druhů ekzémů.
Jestliže máte v úmyslu využít bazénovou vodu i k podobné léčbě, pak se doporučují tři kilogramy na tisíc litrů vody. Pro tyto účely se ale více doporučuje použít klasickou vanu. Koncentrovanější roztoky by mohly poškodit některé součásti bazénové technologie.