Zdravé koupání

Zdravé koupání

Zcela přirozený přírodní přípravek, který k nám putuje například z Itálie, Chorvatska anebo Portugalských pobřeží, je sůl z mořských pobřeží. Nežli se dostane až ke konečnému zákazníkovi, prochází bazénová sůl mnoha úpravami, které zaručí její prvotřídní kvalitu a absolutní zdravotní nezávadnost.
ruka se solí
§  Proto můžete tento produkt bez obav používat v salinizačních jednotkách, kde probíhá elektrolýza připraveného slaného roztoku.
Ideální dávkování by se mělo pohybovat kolem pěti kilogramů na metr krychlový bazénové vody.V průběhu čistícího a upravujícího procesu se odstraňují nejen nežádoucí látky, které sůl znečišťují, ale také jodidy.
–         Pokud by právě jodidy v soli zůstaly, způsobily by nežádoucí nahnědlé zbarvení vody v bazénu.
–         A ačkoliv by voda byla ze zdravotního hlediska nezávadná, asi by se nám do ní příliš nechtělo.
–         Estetický dojem by nebyl příliš povzbudivý.
Špičkovou kvalitou se vyznačuje například mořská sůl, která pochází z Portugalska.V tomto případě se jedná o potravinářskou kvalitu.
sůl na hladině

Není nutné mít salinizační jednotku

Využívat mohou tento přírodní produkt i majitelé bazénů a jiných koupacích zařízení, která postrádají salinizační jednotku. Tedy i majitelé středních a malých bazénů. Mořskou sůl jednoduše nasypete do vody a přidáte standardní přípravky bazénové chemie.
§  Bazénová voda s přídavkem správného množství soli není pozitivním přínosem jen pro vizuální efekt.
§  Slaná voda v ideální koncentraci příznivě působí i na pokožku plavců.
–         Mořská sůl napomáhá k uklidnění podrážděné pokožky vlivem lupénky nebo některých druhů ekzémů.
Jestliže máte v úmyslu využít bazénovou vodu i k podobné léčbě, pak se doporučují tři kilogramy na tisíc litrů vody. Pro tyto účely se ale více doporučuje použít klasickou vanu. Koncentrovanější roztoky by mohly poškodit některé součásti bazénové technologie.

4.4/5 - (14 votes)