Všichni toužíme po uznání

Kdo by se nechtěl líbit? Někdo touží po tom, aby se nejvíce líbil sám sobě, protože je přesvědčen o tom, že jiní lidé nejsou schopni docenit jeho kvality, a někdo jiný naopak usiluje o to, aby jej ocenilo především jeho okolí. A je přirozené, že sebevědomí každého z nás rychle stoupne, pokud nás pochválí třeba neznámý člověk na ulici. Zkrátka náš vzhled bývá často hnacím motorem celé řady aktivit, které mají jen jediný cíl – udělat z nás hvězdu mezi hvězdami, která zazáří co nejjasněji. I když je pravda, že mnohým lidem často postačí, pokud se vyrovnají průměru a budou dobře zapadat mezi ostatní.

salát

V čem tkví tajemství úspěchu?

Je tedy na místě si odpovědět na otázku, v čem tkví tajemství dokonalého vzhledu, po kterém všichni tak toužíme. Je to v moderním, značkovém oblečení? Anebo ve výrazném či naopak „přirozeném“ líčení? Nebo v té pravé vůni? Přestože se nám výrobci všech možných i nemožných módních doplňků, kosmetiky a jiných přípravků snaží namluvit, že právě ten jejich výrobek nám dodá sebevědomí a udělá z nás superhrdinu, tak ve skutečnosti jde o něco úplně jiného. Tajemství dokonalého vzhledu tkví v dokonalé postavě. Stačí se podívat na modelky, které se prohánějí po molech světoznámých módních značek. Obléknou si na sebe cokoli jim jejich zaměstnavatelé vloží do ruky a mnohé z nich nejsou ani příliš krásné. Ovšem mají dokonalou postavu, takovou, jakou si doba žádá. Nyní už nejsou tak vychrtlé, nicméně stále jsou velice hubené, mají delší nohy, štíhlou šíji a umí se pohybovat elegantně a usmívat se tím pravým směrem.

jablko

Úsměv a dokonalou chůzi se každý z nás dokáže snadno naučit, dlouhé nohy naděluje příroda, takže s těmi nic nenaděláme, ovšem krásnou postavu si můžeme vymodelovat sami. Stačí si vybrat tu pravou dietu jako je například proteinová dieta, která prokazatelně vede k dobrým výsledkům a nezpůsobuje častý jo-jo efekt, který by mohl naši snahu následně zhatit, a doplnit ji dostatečným pohybem.