Montáž nábytku Praha může být součástí stěhovacích služeb, ale také nemusí

Stěhovací služby dnes patří k naprosto běžným záležitostem a vzhledem k jejich náročnosti jsou stále vyhledávané mezi jednotlivci, i v rámci firemního uskupení. Jedná se o specifickou práci, velmi náročnou na fyzickou kondici a mnohdy i na technické vybavení. Stěhují se totiž nejen drobnosti a zabalené věci v relativně lehkých krabicích, ale i těžké kusy nábytku, domácí spotřebiče a starožitnosti.

kuchyňská linka

K vyhledávaným službám se v současné době řadí i montáž nábytku Praha. Někdy bývá součástí stěhovací procedury a zajišťuje ji přímo stěhovací firma, může se však jednat i o samostatnou činnost, na stěhování nezávislou. Pod pojmem smontování nebo rozebrání si většina z nás představí jednoduché šatní skříně nebo komody, co každý šikovný kutil zvládne sestavit během několika desítek minut, ale to je jen část pracovního segmentu v tomto oboru. Velký podíl připadá na náročnější práce, jimiž jsou např. kuchyňské linky, kancelářský nábytek sestavený na míru, vestavěné šatní skříně, různé atypické rozměry velkých nábytkových sestav, manželská dvojlůžka z masivního dřeva, dílenský nábytek atd.

zařízení kuchyně

Montáž a instalace nábytku skýtá mnohá úskalí

Do popisu práce patří také instalace bytového vybavení a jeho částí do konstrukce obytného prostoru, tedy např. osazení garnýží, svítidel, polic, regálů, obrazů atp. Zvláštní pozornost vyžadují kuchyňské linky, které se musí zavěsit na nosný systém, což může být problematické u některého typu zdiva (sádrokarton, pórobeton atp.)Pro mnohé z nás je vyčerpávající pouhé vrtání příklepovou vrtačkou, zvláště do betonového panelu.

Některé práce vyžadují i speciální nářadí a pomůcky, jako jsou výkonné vrtačky, frézky kotoučové a přímočaré pily, brusky, hoblíky, elektrické šroubováky, příklepová kladiva atd. Jde-li o větší rozsah práce instalace nábytku v bytě, v rodinném domě nebo v kanceláři, investice do pracovních pomůcek by pak šla do desítek tisíc korun.