Lolita Fashion

Lolita Fashion, jako taková se rozděluje na mnoho podskupin, protože je tady opravdu hodně stylů, které jsou zapojeny, a jsou tak vkládány, do tohoto klasického panenkovského druhu oblékání. Avšak nejčastěji se dá tento styl rozdělit na tři nebo čtyři podskupiny. První tím je Lolita Classic, tento uvidíte nejčastěji, pokud se s někým, kdo Lolitu nosí setkáte. Dále je tu styl Lolita Sweet, který je také poměrně častý. A třetí, ale určitě ne poslední je styl Lolita Goth, který už tak častý není, ale stále je dost populární na to, aby se dostal do top 3. 

Lolita Fashion typy

At už se všechny tyto tři styly rozlišují esteticky, pořád mají stejné základy k tomu, jak vlastně Lolita fashion funguje, a vypadá. Obvyklé pro tento styl jsou šaty, většinou detailované krajkami, mašličkami, nebo podobnými ozdobami, které jsou právě inspirované daným tématem. Časté jsou i obrázky na šatech, jako jsou roztomilé dětské postavičky, ale setkáte se i s postavičkami držící nože, nůžky a další nebezpečné objekty, jak roztomilé. 

Sukně šatů by měli mít vetší objem, a spodničky inspirované rokokem se většinou nosí pod těmito šaty. Další normální věc jsou paruky. Někteří paruky nenosí s tímto stylem, ale je i naprosto normální je nosit. Můžou být jakéhokoliv střihu, nebo barvy. Většinou jsou zdobeny sponkami, mašlemi, anebo jsou vlasy propletené do složitých, ale krásných vlasových stylů, že už žádné další doplňky nejsou potřeba. 

Lolita Sweet

Celá barevná kompozice outfitů, se tedy hodně odvíjí i od dalších podskupin těchto tří hlavních, jak už bylo řečeno, avšak u barev máte většinou volnou ruku. Nejčastější je růžová, modrá, a snad všechny ostatní pastelové barvy, ale limity se nekladou ani na tmavší barvy jako je černá, nebo hnědá. 

Tento styl může zdát tak trochu zvláštní, nebo dětinský, ale má dlouhou historii a miliony vášnivých nadšenců, kteří jsou schopni, chodit v tomto stylu ven, bez jediné výčitky.