Jak se projevuje zbytnění prostaty a dají se příznaky zmírnit?

Zvětšování prostaty se děje a nebolí to, tedy alespoň zpočátku. U každého muže k tomu dochází, ale příznaky začnou být patrné až později. Co s tím?

Jak se projevuje zbytnění prostaty a dají se příznaky zmírnit?

Předstojná žláza je mužským pohlavním orgánem, označení prostata se ale běžně používá mnohem častěji. Je známo to, že s prostatou má celá řada mužů problémy, nejvíce potíží přichází s přibývajícím věkem. Ke zvětšování prostaty dochází vždy a tedy úplně u každého muže. Pokud se ale prostata zvětší příliš, začne to způsobovat potíže. Je to dáno tím, že prostata leží v těsné blízkosti močového měchýře, tedy potíže s močením jsou pak nejčastějšími příznaky. Vedle toho může docházet ke zhoršení kvality erekce a celkového sexuálního života. Co můžete udělat pro to, aby příznaky zase odezněly, a lze to vůbec?

zbytnění prostaty

Když to bolí a obtěžuje

Potíže s močením jsou vždy nepříjemné pro každého, kdo se s nimi potýká, někdy může stav být až bolestivý a to při samotném vykonávání potřeby. Močení se stává hororem, u rozsáhlejších problémů a v nejhorších případech už ani močení téměř nejde vůbec. Zbytnění prostaty https://www.erectmax.cz/blog/zbytnela-prostata/ je ale hodně častým problémem, mužům po padesátce dělá zvětšená prostata obvykle největší problémy a ty se stupňují dále, pokud se problém nezačne řešit. Nejlepší možností je návštěva lékaře, ten musí prostatu vyšetřit a určit, jak je problém vážný. Nakonec se nabízejí v podstatě jen dvě možnosti, jak toto řešit. Lze navrhnout chirurgický zákrok nebo se zbytnělá prostata řeší jen za pomoci léků.

problémy s prostatou

Možností se nabízí více

Řada mužů chce předejít stupňujícím se obtížím, takže si v lékárně nechají poradit a začnou užívat doplňky stravy, které na zvětšenou prostatu dobře fungují. Zlepšuje se pak i kvalita sexuálního života. Na místě je i užívání bylinek, které působí preventivně, prostata se potom nezvětšuje tolik, aby to způsobovalo větší trápení. Každopádně je třeba být v pozoru, ze začátku totiž nejsou patrné žádné příznaky, nakonec ale může vše vyústit v bolestivý a palčivý problém, který není dobré přehlížet.

S věkem nastupují nejrůznější zdravotní komplikace, proto je dobré se jim co nejefektivněji vyhýbat.