Jak se obléci na důležitou schůzku

Pomalu se začínáte pohybovat v business prostředí. Znáte všechny poučky, grafy a další důležité věci, čeká vás ale ještě jedna nová věc – důležitá schůzka. I přesto, že na ní budete perfektně připravení, budete vše znát z hlavy a budete mít na všechno odpověď, vše může zkazit dojem z oblečení, ve kterém na ni přijdete. Nepodceňujte tedy dress code a raději si o něm také něco nastudujte.

Nejformálnějším a nejelegantnějším oblečením do práce je takzvaný Business formal attire neboli Corporate dress code. Je proto také nejvhodnější na důležité schůzky, už jenom proto, že má svá striktní pravidla. Základem je konzervativnost a respekt k dané situaci.
podnikatel s podnikatelkou

Co si obléci jako muž?

Základem pro dress code na schůzku je samozřejmě oblek. Ten by měl být v tmavých barvách, nejlépe černý, šedý, nebo tmavě modrý. V létě se připouští i světlejší odstíny, jako například béžová nebo světle šedá. K němu patří jednobarevná, světlá košile. To celé doplňuje kravata, která by měla být jednoduchá, jednobarevná, případně s jemnými proužky nebo vzory. Je třeba dát si pozor na její správné uvázání a také zapnutí posledního knoflíku u saka. V zimě je možné oblek doplnit kabátem.

Správné je také sladit všechny kožené doplňky, jako je obuv, pásek, hodinky, aktovka, ale i peněženka. Zároveň je třeba myslet i ladění kovových prvků, jako jsou šperky, přezka na pásku, obroučky brýlí a další.

Jak se obléci jako žena?

Ideální variantou pro ženy na obchodní schůzku je kostým. Může být klasický nebo kalhotový. Další variantou jsou business šaty. Zde opět platí požadavek na tmavé barvy, s výjimkou letních měsíců, kdy jsou přípustné světlejší barvy. Střih by neměl být na tělo, ale spíše klasický a minimální délka sukně je ke kolenům. V chladnějších dnech je možné zvolit stejnobarevné sako v délce k bokům.

Jako obuv je nejlepší zvolit černé kožené lodičky, baleríny, nebo boty pánského stylu. Pokud nosíte rády lodičky, je dobré zvážit velikost podpatku. Vše může být doplněno černými punčochami, ovšem v létě nejsou třeba.
schůzka podnikatelů

Šperků by nemělo být mnoho a měly by být decentní. Opět, stejně, jako u mužů, platí, že všechny kovové prvky a kožené doplňky by měly být sladěné.