Hypotéka není sranda

Vysoká částka

Sen vlastního bydlení má hodně lidí, přičemž není to však jen tak. Jednou z největších překážek k splnění tohoto snu jsou finance, protože nákup nemovitosti není levná záležitost. Ceny dost stouply, takže budeme potřebovat několik milionů. Cena se odvíjí podle mnoha různých faktorů. Ve finále běžná rodina potřebuje ke složení takové částky desítky let. To rozhodně není málo, takže pokud nechceme čekat, tak je tu možnost hypotéky.

dům na trávě

I u ní je zapotřebí mít jistou část celkové částky už nešetřenou. Nás plat se dále odvíjí od toho, jakou celkovou částku si můžeme zapůjčit. Mnohdy bývá maximální doba splácení nastavena na 30 let. Samozřejmě nabídky jsou různé, a proto je zapotřebí pročíst si vždy podmínky. Na smlouvu dávejte pozor, aby v ní nebyly zaneseny nějaké skryté poplatky a podobně. Následně je zapotřebí vybrat tu nejvýhodnější pro Vás případ. Klidně si s rozmyšlením dejte na čas, protože potom budete splácet například desítky let.

Potíže s registrem

Lidé nejčastěji pro hypotéku chodí do banky a často to bývá tam, kde mají svůj běžný účet. Někdy na ně však může čekat nepříjemné překvapení. Když totiž budeme mít problémy například se splácením půjčky, tak se nám to zapíše do rejstříku. Ten banka samotné samozřejmě kontroluje, protože chce mít jistotu, že své peníze dostane zase zpět. Kdyby lidé nespláceli, tak by toho moc nevydělala.

peníze oproti financím

Záznam v registru nás však může připravit o možnost vzít si v bance hypotéku. Proto v takovém případě budeme muset jít jinam. Zvolit můžeme hypotéky bez registru. Není to tak, že by se nám vůbec nikdo nedíval do našeho registru, protože se na něj tak kouknou. Rozdíl je však v tom, že jsou schopni přehlédnout nějaké ty záznamy. V takovém případě je potřeba počítat s vyšším úrokem, ale zase budeme mít hypotéku, a proto to může být cesta, když nechceme čekat. Kontaktovat firmu můžeme snadno přes webový formulář.